SAĞLIK HİZMETLERİ

Çizgi OSGB

Çalışanların fiziki muayene ve sağlık raporları işe girişle birlikte başlar, iş yeri tehlike sınıfına göre değişim göstermekle birlikte çalışma hayatı boyunca devam eder. Bu kontrollerin yapılması için harcanacak zamanın asgari düzeye indirgenmesi, iş akışınızı aksatmadan ve maddi kayıplara yol açmadan kontrollerin yapılabilmesine bağlıdır.

Çizgi OSGB’nin sunduğu Mobil Sağlık Aracı seçeneği, sağlık kontrollerinin işverene zaman kaybı yaşatmadan yapılabilmesi için planlanmış bir hizmettir. Konusunda uzman sağlık kadromuz, iş yerinize özel araçlarımızla gelerek hem yasal test ve kontroller konusunda size yardımcı olur, hem de sonuçları yorumlayarak gerekli görülmesi halinde çalışanlarınızı tedavi süreçlerine yönlendirir.

İşe girişlerde yapılan sağlık kontrollerinin ardından düzenli aralıklarla çalışanlarınızın sağlık taramalarını yaptırmak, zamanla oluşabilecek meslek hastalıklarının önlenmesi bakımından büyük önem taşır. Meslek hastalıklarının önlenmesi, kişinin ilerleyen yaşlarını sağlıklı ve sevdikleriyle huzur içinde geçirmesi açısından paha biçilmez değerdedir. İşveren için ise çalışanlarının zinde ve güçlü olması, iş kalitesi ve performansı bakımından maddi ve manevi kazanç demektir.

Çizgi OSGB, çalışanlarınızın rutin sağlık taramalarını gerçekleştirerek tüm bu faydaları bir arada toplar. Böylece, hem sizin aklınızda hem de çalışanlarınızın aklında meslek hastalıkları ve raporlara bağlı performans düşüşleri konusunda soru işareti kalmamış olur.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında tüm çalışanların işe başlamadan önce işe giriş sağlık raporu alması gerekmektedir.

Personelin işe giriş süreciyle birlikte başlayan, çalışacağı pozisyona uygun olarak sağlık muayenesinin yapılması, gerekli tahlillerinin kontrol edilerek sağlık durumunun saptanması, iş sağlığı açısından pozisyona uygunluğunun denetlenmesi ile birlikte önleyici tedbirlerin alınması ve işyeri hekimi tarafından görüş bildirilmesi ve gerekli durumlarda periyodik olarak muayenelerinin revize edilerek izlenecek yolun belirlenmesidir

DİĞER HİZMETLER

isgu

İş Güvenliği Uzmanı

iyh1

İş Yeri Hekimi

dsp1

Diğer sağlık Personeli

Mesleki Yeterlilik Belgeleri

Yangın Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi

Teknik Ölçümler ve Değerlendirme

Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Muayenesi

Asansörlerin, Yürüyen Merdiven ve Bantların Periyodik Muayenesi

Basınçlı Kaplar

Periyodik Muayenesi

İş Makinaları Periyodik Kontrolü

Tahribatsız Muayene

Dillon Brooks Jersey