EĞİTİM HİZMETLERİ

Çizgi OSGB

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 4 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek 6645 sayılı kanun numarası ile yasalaştı. Bu Kanun ile 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda da önemli değişiklikler yapıldı.

Bu değişiklikler ile bir çok meslek için belge zorunluluğu getirilmiştir. Kanuna göre; Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik KurumuKanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.

Tüm yatırımınızın birkaç dakika içinde küle dönüşmesi, ufacık bir kıvılcıma ve büyük bir tedbirsizliğe bağlıdır. Olası bir yangında ne yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olan kişi sayısı ne kadar fazla olursa, o yangının büyümeden önlenme olasılığı da o kadar artar.

Çizgi OSGB, mevcut personele yangın kültürünü öğretir; yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması ve olası yangın durumlarda ne yapılması gerektiğini teorik ve uygulamalı eğitimlerle anlatır.

Tüm önlemlerinizi almış, riskleri en aza indirgemiş olabilirsiniz; yine de ilk yardım bilmek hepimiz için elzem.

Çizgi OSGB, yasal mevzuata göre bulundurmanız gereken ilk yardım sertifikalı kişi sayısını sağlamanın yanı sıra konuyla ilgilenen tüm çalışanlarınıza ilk yardım eğitimi vermeyi, böylece acil durumlarda doğru müdahale şansını artırmayı amaçlar.

DİĞER HİZMETLER

isgu

İş Güvenliği Uzmanı

iyh1

İş Yeri Hekimi

dsp1

Diğer sağlık Personeli

Mobil Sağlık Taraması

Sağlık Taraması

İşe Giriş Raporu

Teknik Ölçümler ve Değerlendirme

Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Muayenesi

Asansörlerin, Yürüyen Merdiven ve Bantların Periyodik Muayenesi

Basınçlı Kaplar

Periyodik Muayenesi

İş Makinaları Periyodik Kontrolü

Tahribatsız Muayene

Dillon Brooks Jersey